fbpx

סטנדאפיסט למבוגרים

סטנדאפיסט למבוגרים? כן, יש דבר כזה. כי צריך סטנדאפ שיעשה את זה גם לכאלה שכבר שמעו הכל, בהומור חסר מעצורים כמו שרק למבוגרים אפשר להשמיע. גם ההומור צריך להיות ברמה, ואת הבדיחות הסטנדרטיות על נשים-גברים יהודי-רוסי-וערבי אפשר לומר שרובנו מיצינו. נמאס מסטנדאפ זול ופאנצ'ים ממוחזרים, שמשכפלים את עצמם לאלפי עותקים בשינוים קוסמטיים קלים. למבוגרים, סטנדאפיסט טוב באמת.

גם מבוגרים צריכים לצחוק

נכון שאין כמו לשמוע אותם צוחקים? ילדים קטנים שמתגלגלים מצחוק הם מחזה מתוק ומשמח. שיצחקו כל החיים! אבל בכל מבוגר יש גם את הילד שבו, הרי המבוגר לא צומח במקום הילד אלא דווקא סביבו. והילד הזה כל כך רוצה להתגלגל מצחוק, מה לא מגיע לו?

לצחוק זה חשוב בכל גיל, דווקא לנו המבוגרים יש בדרך כלל יותר התמודדויות – הלחץ, העומס, המתחים, הצורך להיות הכי טובים לכולם. צחוק טוב יכול לספק לנו המון אנרגיה וכוחות להמשיך הלאה, ולהנות יותר מכל רגע בחיים.

 

זה לא צחוק – בריא לצחוק

חברה, צחוק זה עניין רציני! כך שסטנדאפיסט חשוב דווקא למבוגרים. לצחוק יש מגוון השפעות פיזיולוגיות-בריאותיות. כשאנו צוחקים, זה משפיע גם על מערכת השרירים וגם על פעילות המוח והמערכת האנדו-קרינית (ההורמונלית). לכן, נוצרות השפעות כלל מערכתיות.

  • בזמן הצחוק מתגברת פעילות הלב ומתרחבים כלי הדם, ממש כמו באימון כושר. זה מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם
  • בזמן צחוק יש ירידה בהורמוני העקה, אדרנלין וקורטיזול. זה משפר את תפקודי מערכת החיסון ומוריד את לחץ הדם
  • הצחוק מרפה את השרירים, האנרגיה מופנית מהשרירים למערכת העיכול ומשפרת את פעילותה

 

גם במישור הנפשי יש לצחוק מגוון השפעות

  • אי אפשר להיות מכווצים כשאנו צוחקים, תנסו אותנו – זה פשוט לא הולך. הרפייה גופנית מאפשרת גם הרפייה נפשית והפחתת לחץ
  • הצחוק משחרר אנדרופינים במוח, הם מקילים על כאב, מגבירים תחושת עונג ומשפרים את מצב הרוח

בקיצור, הצחוק יפה לבריאות.

סטנדאפיסט למבוגרים
סטנדאפיסט למבוגרים

צוחקים ביחד

לצחוק יש גם תפקיד חברתי חשוב. בזמן הצחוק אנו רפויים, משוחררים וטבעיים.

  • צחוק מפיג מתחים בין אנשים
  • צחוק מדבק וגורם לגיבוש
  • הטבעיות והשחרור מקרבים את הלבבות
  • צחוק הוא חוויה, וכל חוויה משותפת יוצרת קשר מיוחד

 

בקיצור, הצחוק יפה גם לחברה. כמה חבל שאי אפשר להפגיש בין ראש ממשלת ישראל, נשיא איראן, נשיא ארה"ב וראש ממשלת צפון קוריאה – ופשוט לתת להם לצחוק ביחד, באמת. מכל הלב, בלי מעטה הרשמיות.

 

סטנדאפיסט – למבוגרים שרוצים לצחוק

חקר הצחוק (כן, יש דבר כזה!) קבע – מופעי סטנדאפ הם הכלי המצחיק ביותר.

יש משהו שסטנדאפיסט טוב יכול לעשות לנו מה שאף סדרה קומית לא תעשה. סטנדאפיסט טוב באמת שיש לו את זה על במה ויודע גם לאלתר תוך כדי… זה הדבר שאנחנו צריכים בשביל לצחוק. כי יש לצחוק, ויש לצחוק. ואם כבר צוחקים, אז דווקא מכל הלב והנשמה ודווקא לשכוח מהעולם ולצלול לתוך בריכה עמוקה של צחוק מרענן.

 

סטנדאפיסט למבוגרים – מה הוא צריך לעשות

תכנון ויצירת קומדיה

התפקיד הראשון של הסטנדאפיסט: ביי ביי לתרבות הסמוך. אין "אני אראה כבר" ואין "בכל מקרה חצי מהעניין זה אלתור". אתה צריך לשבת בבית וליצור תוכן איכותי, מצחיק, לא מצחיק – קורע מצחוק. סטנדאפיסט למבוגרים יודע שלא כל דבר מצחיק אותם. כדי להיות בטוח, הוא מנסה כל בדיחה חדשה על חברים בגיל הרלוונטי.

 

ביצוע ופרפורמנס

אפשר לספר בדיחה.

ואפשר להיות סטנדאפיסט תותח.

מה ההבדל?

מילה אחת פשוטה: הביצוע.

כדי לעמוד על במה ולתת הופעה שלא תשאיר אף אחד אדיש, צריך כישורים וניסיון. זה נכון תמיד כשמדובר בשואו ביזנס, אבל בסטנדאפ למבוגרים – במיוחד. כי סטנדאפיסט טוב למבוגרים הוא כזה, שלא מסתפק בלא להשאיר אף אחד אדיש. סטנדאפיסט טוב הוא כזה שלא משאיר אף אחד שלא קרוע מצחוק, גם את בעל פני הפוקר הגדול ביותר. וחצי מהעניין, זה להגיש את זה נכון. בדיוק כמו באוכל, בעצם.

 

וגולת הכותרת בסטנדאפ למבוגרים: אלתור

כשמדובר במבוגרים – אין מה להסתיר, והם לא לוקחים את זה אישית אם צוחקים עליהם. אז סטנדאפיסט למבוגרים יכול וצריך להתפרע קצת, להשתמש בכל פיסת מידע על כל משתתף ולשחק בה תוך כדי מופע – היא צריכה להפוך לחלק מהסטנדאפ. אלתור יוצר בדרך כלל את הקטעים ההורסים ביותר בסטנדאפ!

 

"לא מצחיק אותי" – אילו סוגי הומור מצחיקים אותנו?

לצחוק מכל הלב

מה לעשות שלא כל דבר מצחיק אותנו? ואנחנו לא רוצים סתם להעלות חיוך ולגחך מעט… רוצים לצחוק מכל הלב. להישפך, להיקרע ולמות מצחוק, לא חשוב ההגדרה. העיקר שנטבע בים סוחף של צחוק עוצר נשימה. ולא, לא כל דבר עושה לנו את זה. כמבוגרים, כבר ראינו הכל ולא כל סטנדאפיסט שיודע לעשות חיקוי של טראמפ מביא אותנו לצחוק המיוחל.

 

סוגי הומור

יש מגוון סוגים של הומור, חלקם מתאימים במיוחד בסטנדאפ למבוגרים. את אלה שמתאימים פחות, אפשר אמנם לשלב בטעם, בלי להגזים.

 

הומור סלפסטיק

הומור בתנועה, כמו נפילה פתאומית או תנועה מגוחכת. החלקה על בננה יכולה להצחיק ילדים גם בפעם האלף, אבל סטנדפאיסט למבוגרים יודע לא לעשות את זה יותר מדי.

 

הומור חכם

אירוניה – מצבים שיוצרים לעג, בעיקר על המין האנושי. אבסורד – מצבים לא הגיוניים, פרדוקסליים. סוגים של הומור חכם, מפתיע, מתאים במיוחד לסטנדאפ למבוגרים: צוחק על גבולות אנוש ועל היום יום

 

הומור שמנצל את הציפייה להומור

שיא הרצינות במקומות שמפתיעים אותנו, גורם לנו בעצמו לצחוק.

 

הומור חסר מעצורים

שחרור, חוסר גבולות, ונושאים שהם בדרך כלל קצת מוגבלים… סטנדאפיסט למבוגרים, הכי חשוב: קצת שחרור!

 

סטנדאפיסט למבוגרים יודע לשחק עם כל סוגי ההומור, להתאים את עצמו למצב ולצופים ופשוט לזרום עם מה שקורה. והעיקר: ליצור סטנדאפ ברמה גבוהה באמת, ולהגיש אותו הכי טוב שאפשר. למידע נוסף על סטנדאפיסט לפי סוג האירוע – המשיכו לקרוא כאן.

סטנדאפיסט למבוגרים
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
גידי ליבנה

גידי ליבנה הוא סטנדאפיסט ישראלי אשר הופיע בתוכניות טלויזיה כמו "גוט טאלנט ישראל", "פותחים יום", "ערוץ הצחוק של טדי" ובימים אלו הוא עובד על פרוייקטים נוספים לסטנדאפ, לטלויזיה ולאינטרנט. 

להזמנת המופע השאירו פרטים

לקוחות מספרים

הינו בארוע יומולדת 50 בו גידי הופיע, ההופעה היתה מהנה, מצחיקה ועם המון הפתעות בתחום אומנות החושים.אמנות החושים היתה ברמה גבוהה ומפתיעה בצורה יוצאת מן הכלל, נותרנו פעורי פה.
אורן צדוק
אורן צדוק
20:08 01 May 23
החיים שלי מאוד אינטנסיבים ומשלבים עבודה-קריירה ולימודים מסביב לשעון. אשתי מתקשרת אלי ושואלת אותי: תגיד מה דעתך שנזמין את אומן החושים גידי לבנה להופיע באירוע בת המצווה של נועה ביתנו?האמת לא הכרתי בכלל ולא חשבתי בכיון הזה. רשמתי את שמו בגוגל, הספיק לי קטע של דקה מתוך סרטון ואמרתי לה מיד: תסגרי איתו!באירוע גידי היה קליל ומצחיק. היתה לו משימה לא קלה. הקהל היה מאוד מגוון מילדים בני 6 ועד מבוגרים בני 80. עם המון קסם אישי וקסם שדורש המקצוע שלו האורחים לגמרי היו איתו.בסוף האירוע הכי הרבה תגובות קיבלתי עליו. מהדהד לי משפט שחזר על עצמו מכמה אורחים:״איך הוא עושה את זה? אם הייתי יודע הייתי הולך להיות קוסם 🤣גידי הייתי שירותי ומקסים ונחמד ואדיב.המון תודות על כך שהפכת את בת המצווה של הבת שלנו לאירוע מיוחד 🙏🏼
תומר ורד - Freemusic Djs
תומר ורד - Freemusic Djs
13:01 25 Jun 22
איש נעים, שנון וחד. מעבר למופע המהפנט, הוא נשאר איתנו גם שעות אחריו ולא הפסיק לבדר אותנו. תודה רבה, עד האירוע הבא....
Dror Lehrmann
Dror Lehrmann
09:39 07 Oct 18
בן אדם משכמו ומעלהמופע מדהים ומרתק שלא רציתי שיגמרתודה גידי,אתה קסם של בחור:)
David Woland
David Woland
02:49 07 Oct 18
הייתי בהופעה שלו בתיאטרון הקופסא. הבן אדם לא רק קוסם שאין לי מושג איך הוא עושה את מה שהוא עושה. הוא גם מצחיק ברמות.ממליץ.תודה גידי
ori toledano
ori toledano
22:10 06 Oct 18
מרגש ומלהיב, בעליכולת מדהימה לרתק ולהקסים תרתי משמע. אמן חושים כשרוני, חובה לראות.
Ronit Farjune
Ronit Farjune
20:59 25 Nov 17
בנאדם מדהים ומקצוען אמיתי! הזמנתי אותו למספר אירועים וכולם יצאו מעולים!ממליץ בחום.
Boris Vaxman
Boris Vaxman
13:45 23 Nov 17
אדיר!הזמנו אותו לבר מצווה של אחיין שלי, המופע שלו שילב הומור נקי לכל המשפחה וריתק מבוגרים וילדים כאחד, מופע נהדר ומומלץ בחום לכל אירוע.
Elad Gilady
Elad Gilady
11:50 23 Nov 17
הזמנתי את גידי ליומולדת של חברה. הוא הופיעו עם חומר מקורי, משובח ומלא הומור. מחיר מעולה ואחלה מופע.
Omry Hazut
Omry Hazut
11:49 23 Nov 17
js_loader

עוד מאמרים מעניינים

רוצים לעקוב ?

סטנדאפיסט גידי ליבנה

הזמינו מופע סטנדאפ לאירוע שלכם

מלאו את הפרטים ונשוב עליכם בהקדם
דילוג לתוכן