fbpx

סטנדאפיסט לפורים

חג פורים הוא ללא ספק החג היהודי השמח ביותר בשנה למבוגרים ולילדים כאחד.

אף שגם החג הזה הוא חג המזכיר סיפור הצלה מעניין של העם היהודי, הרי שיש שוני ניכר בינו לבין חגים אחרים בלוח השנה היהודי.

במרבית המקרים, בחגים היהודיים ההצלה של העם היהודי באה לו או על-ידי הקב"ה או על-ידי גיבור או קבוצה של גיבורים שהצילו אותו.

חג פורים הוא החג היחידי שבו יש גיבורה אחת הרואית, היא אסתר המלכה, אשר סיכנה את עצמה למען העם היהודי כולו, ומצד שני העם עצמו, שלמעשה היה פסיבי לאורך כל התהליך ולא נדרש ממנו דבר.

זאת למעט צום ותענית לפני תחילת החג ולפני הנס הגדול שגרם לכך שמי שרצה להשמיד את העם הושמד בעצמו, למעשה חג פורים הוא סוג של שמחה שאינה תלויה בדבר.

גם הסטנדאפיסט לפורים המוצלח ביותר, לא היה יכול להעלות על דעתו הופעה מוצלחת יותר מזאת.

בחג הפורים נוהגים הילדים להתחפש וליהנות מכמה ימים של שמחה צרופה. מנהגי החג הזה כוללים, מלבד תחפושות, מגוון דרכים לחגוג, לשמוח ואפילו להתהולל.

למעשה החג הזה הוא החג היחיד שבו מותר ואפילו חובה על פי ההלכה היהודית לשמוח ללא קץ, לשתות יין ומשקאות חריפים נוספים, (כשרים, כמובן) ליהנות ולבצע מעשי קונדס מצחיקים ואפילו קצת משונים.

כחלק מאירועי החג נוהגים דתיים וחילוניים כאחד להשתתף במיני מופעים מבדחים ומעניינים. חלק מהמופעים כאמור הם המחזה היתולית של האירוע ההיסטורי שממנו התפתח החג, כלומר ביטול הגזרות שגזר המן על העם היהודי בתקופת המלך אחשורוש.

ואולם עם השנים התפתח מנהג חדש הכולל השתתפות במופעים ייחודיים לחג הפורים.

אחד מסוגי המופעים כאמור לעיל הוא מופע סטנד אפ. סטנדאפיסט לפורים איכותי עשוי להצחיק בצורה קיצונית ולהנעים את זמנם של המשתתפים בהופעה מהסוג הזה.

מהו בעצם מופע סטנד אפ? מה מייחד הופעה של סטנדאפיסט לפורים מכל סוג אחר של הופעה? היכן ניתן למצוא הופעת סטנד אפ לפורים איכותית שתהווה את ההבדל בין הומור שגרתי לבין הומור יוצא דופן עדכני ועכשווי? בשורות הבאות נעסוק בנושא מופעי סטנד אפ בכלל ומופעי סטנד אפ לפורים בפרט.

סטנדאפיסט לפורים
סטנדאפיסט לפורים

מה זה מופע סטנד אפ

מופע סטנד אפ או מופע יחיד של אדם העומד מול קהל הוא מציג מצבים שגרתיים לכאורה או מצבים היכולים לקרות לכל אחד ואחד מאיתנו באופן מבדר ומצחיק.

לרוב מופע כזה איננו כולל שימוש בלבוש או באביזרים מיוחדים או במהלכו האומן האמון על ביצוע ההופעה המבדרת  עומד או לכל היותר יושב על כיסא או שרפרף. מופע סטנד אפ כשמו כן הוא הופעה המתבצעת כולה בעמידה.

יש אומני סטנדאפ היורדים אל הקהל ויוצרים איתו דיאלוג כחלק מתוכנן מההופעה עצמה או לעתים תוך כדי היווצרות דינאמיקה של שיתוף פעולה בין הקומיקאי לבין הקהל במהלך ההופעה.

אחד המאפיינים הבולטים של מופע סטנד אפ הוא האלתור. אמן הסטנד אפ אכן מכין מראש את הנושאים ואפילו את נקודות הפאנץ' והבדיחות, ואולם בדרך כלל מתקיימת אינטראקציה הדדית בין הקומיקאי לקהל, כאשר לעיתים הקהל בתגובות שלו לוקח את הקומיקאי לכיוון אחר שונה מזה שאליו התכוון מלכתחילה.

במקרים אחרים, הקהל הוא דווקא זה המונע מהקומיקאי לפנות לכיוון שאליו רצה מלכתחילה וגורם לו להמשיך בנושא מסוים ולמצות אותו.

סטנדאפיסט לפורים וכל השאר

כאמור חג הפורים הוא החג היהודי היחיד שבו ההומור לשמור זוכה ליחס חיובי.

למעשה כפי שכבר הוזכר לעיל השמחה והילולה הן עצם כוחו ונשמתו של החג הזה.

אפילו הרבנים הגדולים נוהגים להשבית את לימודי התורה בימים האלה ולהפוך ליום אחד לליצנים המבצעים מעשה קונדס שבכל יום אחר היה חושב מי שרואה אותם שהמבצע שלהם איננו שפוי בדעתו.

מהבחינה הזאת מופעי סטנד אפ פורים מבטאים בדיוק את רוח החג את הצורך להתהולל את העובדה שאפשר להפוך כל מצב יומיומי ושיגרתי למצב מבדח ואת העובדה שאין מגבלות כמעט על האופי שבו אפשר ואפילו צריך להצחיק את הקהל.

אם יש לך עניין ורצון להזמין סטנדאפיסט לפורים שייתן הופעה איכותית ובלתי נשכחת למקום העבודה, לאירוע משפחתי, ליום ההולדת או אירוע חברתי אחר, זה המקום הנכון בשבילך.

כדאי ליצור קשר כבר כעת ואומן סטנד אפ יצור איתך קשר בהקדם. ניתן להתאים את ההופעה לצרכים ולדרישות שלך הן מבחינת אורך ההופעה והן מבחינת התכנים שלה באופן הטוב ביותר והמתאים ביותר עבורך.

שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
גידי ליבנה

גידי ליבנה הוא סטנדאפיסט ישראלי אשר הופיע בתוכניות טלויזיה כמו "גוט טאלנט ישראל", "פותחים יום", "ערוץ הצחוק של טדי" ובימים אלו הוא עובד על פרוייקטים נוספים לסטנדאפ, לטלויזיה ולאינטרנט. 

להזמנת המופע השאירו פרטים

לקוחות מספרים

הינו בארוע יומולדת 50 בו גידי הופיע, ההופעה היתה מהנה, מצחיקה ועם המון הפתעות בתחום אומנות החושים.אמנות החושים היתה ברמה גבוהה ומפתיעה בצורה יוצאת מן הכלל, נותרנו פעורי פה.
אורן צדוק
אורן צדוק
20:08 01 May 23
החיים שלי מאוד אינטנסיבים ומשלבים עבודה-קריירה ולימודים מסביב לשעון. אשתי מתקשרת אלי ושואלת אותי: תגיד מה דעתך שנזמין את אומן החושים גידי לבנה להופיע באירוע בת המצווה של נועה ביתנו?האמת לא הכרתי בכלל ולא חשבתי בכיון הזה. רשמתי את שמו בגוגל, הספיק לי קטע של דקה מתוך סרטון ואמרתי לה מיד: תסגרי איתו!באירוע גידי היה קליל ומצחיק. היתה לו משימה לא קלה. הקהל היה מאוד מגוון מילדים בני 6 ועד מבוגרים בני 80. עם המון קסם אישי וקסם שדורש המקצוע שלו האורחים לגמרי היו איתו.בסוף האירוע הכי הרבה תגובות קיבלתי עליו. מהדהד לי משפט שחזר על עצמו מכמה אורחים:״איך הוא עושה את זה? אם הייתי יודע הייתי הולך להיות קוסם 🤣גידי הייתי שירותי ומקסים ונחמד ואדיב.המון תודות על כך שהפכת את בת המצווה של הבת שלנו לאירוע מיוחד 🙏🏼
תומר ורד - Freemusic Djs
תומר ורד - Freemusic Djs
13:01 25 Jun 22
איש נעים, שנון וחד. מעבר למופע המהפנט, הוא נשאר איתנו גם שעות אחריו ולא הפסיק לבדר אותנו. תודה רבה, עד האירוע הבא....
Dror Lehrmann
Dror Lehrmann
09:39 07 Oct 18
בן אדם משכמו ומעלהמופע מדהים ומרתק שלא רציתי שיגמרתודה גידי,אתה קסם של בחור:)
David Woland
David Woland
02:49 07 Oct 18
הייתי בהופעה שלו בתיאטרון הקופסא. הבן אדם לא רק קוסם שאין לי מושג איך הוא עושה את מה שהוא עושה. הוא גם מצחיק ברמות.ממליץ.תודה גידי
ori toledano
ori toledano
22:10 06 Oct 18
מרגש ומלהיב, בעליכולת מדהימה לרתק ולהקסים תרתי משמע. אמן חושים כשרוני, חובה לראות.
Ronit Farjune
Ronit Farjune
20:59 25 Nov 17
בנאדם מדהים ומקצוען אמיתי! הזמנתי אותו למספר אירועים וכולם יצאו מעולים!ממליץ בחום.
Boris Vaxman
Boris Vaxman
13:45 23 Nov 17
אדיר!הזמנו אותו לבר מצווה של אחיין שלי, המופע שלו שילב הומור נקי לכל המשפחה וריתק מבוגרים וילדים כאחד, מופע נהדר ומומלץ בחום לכל אירוע.
Elad Gilady
Elad Gilady
11:50 23 Nov 17
הזמנתי את גידי ליומולדת של חברה. הוא הופיעו עם חומר מקורי, משובח ומלא הומור. מחיר מעולה ואחלה מופע.
Omry Hazut
Omry Hazut
11:49 23 Nov 17
js_loader

עוד מאמרים מעניינים

רוצים לעקוב ?

סטנדאפיסט גידי ליבנה

הזמינו מופע סטנדאפ לאירוע שלכם

מלאו את הפרטים ונשוב עליכם בהקדם
דילוג לתוכן