fbpx

סטנדאפיסט לחנוכה

סטנדאפיסט לחנוכה זוהי אטרקציה שתזכרו להרבה מאוד זמן.. אך לפני זה:

בתרבות היהודית, חג החנוכה הוא החג המציין את ניצחונם של החשמונאים והמכבים על כוחות הרשע היוונים.

היוונים, שתקופת האירועים המתוארת היתה שלהי תקופת השלטון שלהם באזורנו, ניסו להכחיד את השלטון היהודי בארץ ישראל ולהשמיד את בית המקדש, או לכל הפחות לשנות את אופי הפעילות בו ולהפוך אותה לפגאנית.

בנוסף לחג הפורים, חג החנוכה הוא היחיד במסורת היהודית שנוסף אליה בתקופה מאוחרת יחסית על ידי רבנים.

זאת, בשונה ממרבית החגים היהודים שיש להם סימוכין במקורות ויש להם הקשר דתי מובהק – חג הפסח, סוכות וחג השבועות.

חג החנוכה שבו עוסק המאמר הזה הוא גם היחיד שיש אסמכתאות היסטוריות וארכיאולוגיות לקיומו, וניתן לתארך באופן מדויק את הזמנים שבהם אירע המרד היהודי (167 – 138 לפני הספירה).

אם חג הפסח נחשב חג החירות במסורת היהודית, שהושגה בעיקר על-ידי התערבות אלוהית, הרי חג החנוכה הוא חג חירותו של העם היהודי שהושגה בכוחותיו הוא, ושלאחריו מנהיגי המרד היהודי הפכו למנהיגים הבלתי מעורערים של עם ישראל בארץ ישראל לדורות רבים.

כיצד הפך חג החנוכה לחג שיש לו צביון חילוני מובהק? מהו מופע סטנד-אפ בכלל ולמה הכוונה במונח סטנדאפיסט לחנוכה? היכן ניתן להשיג הופעה של סטנדאפיסט מקצועי בהתאמה לצרכים ולדרישות של מארגני ההופעה? כל התשובות בהמשך המאמר.

סטנדאפיסט לחנוכה
סטנדאפיסט לחנוכה

חג החנוכה במסורת המודרנית – הופעות לילדים ולמבוגרים

בהיסטוריה היהודית ובעיקר בהיסטוריה המודרנית של מדינת ישראל והציונות, נהוג לחגוג את חג החנוכה בדרכים שונות.

שומרי תורה ומצוות חוגגים אותו בתפילות ובהדלקת נרות. ואולם הציונות העניקה לחג הזה משמעויות חדשות המדגישות את הפן המעשי והצבאי שלו, תוך הדגשת גבורתם של המכבים.

עם השנים השתנה האופן שבו נתפש הזה גם בקרב החילונים. נכון להיום, נהוג לחגוג את חנוכה בהשתתפות במופעי בידור שונים לילדים ולמבוגרים, שהפכו לנורמה בעשורים האחרונים.

חלק מהמופעים האלה הם הופעות סטנד-אפ ייחודיים לחנוכה. מדובר במופעים מעניינים, ומצחיקים, המנעימים את זמנם של החוגגים.

כיוון שחג החנוכה איננו חג דתי במובן המקובל של המילה ואיננו כרוך בשבתון, ניתן לשלב בו מופעים של סטנדאפיסט לחנוכה שחלק גדול מעם ישראל יכול להשתתף בהם.

 

סטנדאפיסט לחנוכה – מה זה בכלל

ההגדרה הקלאסית של מופע סטנדאפ הינה הופעת יחיד של קומיקאי שיש לו תוכנית בידורית מוכנה מראש והוא יוצר אינטראקציה עם הקהל בזמן ההופעה.

השם סטנדאפ ניתן לסוג הזה של הופעות כיוון שבמרבית המקרים הקומיקאי המופיע בפני הקהל עושה זאת בעמידה או במקרים מסוימים בישיבה על כיסא גבוה במרבית המקרים מופע סטנד-אפ איננו כרוך בשימוש בתפאורה או ועזרים אחרים למעט במקרים נדירים שבהם מתבצע שימוש זרים שאינם מורכבים.

הכלי היחיד שיש לקומיקאי במופע כזה הינו ההומור והיכולת להתאים את עצמו לדרישות של הקהל תוך כדי ההופעה.

אחד המאפיינים החשובים של מופע סטנד-אפ בכלל הוא סטנדאפיסט לחנוכה בפרט הינה היכולת של הסטנדאפיסט לשנות את מבנה ההופעה ולשתות מהתוכנית המקורית שלו על מנת לזרום עם הדרישות או עם הכיוון שאליו הקהל פונה מופע מהסוג הזה דורש אינטליגנציה גבוהה יכולת הסתגלות גבוהה וחוש הומור מפותח המאפשר להפוך גם סיטואציות שגרתיות לכאורה להומוריסטיות ומצחיקות.

במסגרת ההופעות הרבות שיוצאות לפועל בחופשת החנוכה של הילדים, שלעיתים קרובות הופכת גם לחופשה (כפויה או רצויה) של המבוגרים, הפך בשנים האחרונות מופע סטנד אפ לחנוכה לאחד המופעים היותר מבוקשים והיותר מעניינים שיש.

מקומות עבודה רבים מזמינים לעובדים שלהם כרטיסים למופעי של סטנדאפיסט לחנוכה. במקרים אחרים מזמינים מקומות העבודה אולם שלם לטובת העובדים שלהם, זאת בעיקר במקומות גדולים שבהם ישנם מאות עובדים.

לחילופין מוזמן מופע סטנד אפ לחנוכה למקום העבודה עצמו אם במקום יש אולם המתאים היכול להכיל את כל המשתתפים והצופים בהופעה.

אם יש לך עניין להזמין מופע סטנד-אפ לחנוכה עבור העובדים שלך או עבור כל ציבור אחר שיש לך עניין לגרום לו להנאה ולהעניק לו שעה של חסד, זה המקום הנכון עבורך.

כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליך בהקדם. אנו אמונים על העברת הופעות איכותיות ומעניינות לקבוצות בגדלים משתנים של עובדים, עמיתים או כל אוכלוסיה אחרת.

ניתן להתאים את אופי ההופעה ואת האורך שלה לסוג הקהל שעברו היא מתוכננת.

כמה ערכים יש בויקיפדיה?

סטנדאפיסט לחנוכה
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
גידי ליבנה

גידי ליבנה הוא סטנדאפיסט ישראלי אשר הופיע בתוכניות טלויזיה כמו "גוט טאלנט ישראל", "פותחים יום", "ערוץ הצחוק של טדי" ובימים אלו הוא עובד על פרוייקטים נוספים לסטנדאפ, לטלויזיה ולאינטרנט. 

להזמנת המופע השאירו פרטים

לקוחות מספרים

הינו בארוע יומולדת 50 בו גידי הופיע, ההופעה היתה מהנה, מצחיקה ועם המון הפתעות בתחום אומנות החושים.אמנות החושים היתה ברמה גבוהה ומפתיעה בצורה יוצאת מן הכלל, נותרנו פעורי פה.
אורן צדוק
אורן צדוק
20:08 01 May 23
החיים שלי מאוד אינטנסיבים ומשלבים עבודה-קריירה ולימודים מסביב לשעון. אשתי מתקשרת אלי ושואלת אותי: תגיד מה דעתך שנזמין את אומן החושים גידי לבנה להופיע באירוע בת המצווה של נועה ביתנו?האמת לא הכרתי בכלל ולא חשבתי בכיון הזה. רשמתי את שמו בגוגל, הספיק לי קטע של דקה מתוך סרטון ואמרתי לה מיד: תסגרי איתו!באירוע גידי היה קליל ומצחיק. היתה לו משימה לא קלה. הקהל היה מאוד מגוון מילדים בני 6 ועד מבוגרים בני 80. עם המון קסם אישי וקסם שדורש המקצוע שלו האורחים לגמרי היו איתו.בסוף האירוע הכי הרבה תגובות קיבלתי עליו. מהדהד לי משפט שחזר על עצמו מכמה אורחים:״איך הוא עושה את זה? אם הייתי יודע הייתי הולך להיות קוסם 🤣גידי הייתי שירותי ומקסים ונחמד ואדיב.המון תודות על כך שהפכת את בת המצווה של הבת שלנו לאירוע מיוחד 🙏🏼
תומר ורד - Freemusic Djs
תומר ורד - Freemusic Djs
13:01 25 Jun 22
איש נעים, שנון וחד. מעבר למופע המהפנט, הוא נשאר איתנו גם שעות אחריו ולא הפסיק לבדר אותנו. תודה רבה, עד האירוע הבא....
Dror Lehrmann
Dror Lehrmann
09:39 07 Oct 18
בן אדם משכמו ומעלהמופע מדהים ומרתק שלא רציתי שיגמרתודה גידי,אתה קסם של בחור:)
David Woland
David Woland
02:49 07 Oct 18
הייתי בהופעה שלו בתיאטרון הקופסא. הבן אדם לא רק קוסם שאין לי מושג איך הוא עושה את מה שהוא עושה. הוא גם מצחיק ברמות.ממליץ.תודה גידי
ori toledano
ori toledano
22:10 06 Oct 18
מרגש ומלהיב, בעליכולת מדהימה לרתק ולהקסים תרתי משמע. אמן חושים כשרוני, חובה לראות.
Ronit Farjune
Ronit Farjune
20:59 25 Nov 17
בנאדם מדהים ומקצוען אמיתי! הזמנתי אותו למספר אירועים וכולם יצאו מעולים!ממליץ בחום.
Boris Vaxman
Boris Vaxman
13:45 23 Nov 17
אדיר!הזמנו אותו לבר מצווה של אחיין שלי, המופע שלו שילב הומור נקי לכל המשפחה וריתק מבוגרים וילדים כאחד, מופע נהדר ומומלץ בחום לכל אירוע.
Elad Gilady
Elad Gilady
11:50 23 Nov 17
הזמנתי את גידי ליומולדת של חברה. הוא הופיעו עם חומר מקורי, משובח ומלא הומור. מחיר מעולה ואחלה מופע.
Omry Hazut
Omry Hazut
11:49 23 Nov 17
js_loader

עוד מאמרים מעניינים

רוצים לעקוב ?

סטנדאפיסט גידי ליבנה

הזמינו מופע סטנדאפ לאירוע שלכם

מלאו את הפרטים ונשוב עליכם בהקדם
דילוג לתוכן